bigmir)net TOP 100
gallery/02440708_n3

Корупція – це головний чинник, що реально загрожує конституційному ладу України - національній безпеці та має суттєвий негативний вплив на всі аспекти суспільного життя кожного громадянина України: соціальні, правові,політичні, економічні, а також на сферу міжнародних відносин.

Корупція (від лат. corrumpere — псувати) — протиправна діяльність, яка полягає у використанні службовими особами їх прав і посадових можливостей для особистого збагачення; підкупність і продажність громадських і політичних діячів.

Ознака корупції це конфлікт між діями посадової особи та інтересами суспільства, тобто простого громадянина - всієї громадскості. Корупція аналогічна шахрайству, що здійснюється посадовою особою, отже це злочин проти держави.

Корупції може бути схильна будь-яка людина, що володіє дискреційною владою — владою над розподілом якихось ресурсів, що не належать їй, на свій розсуд (чиновник, депутат, суддя, працівник правоохоронної системи, освітніх та медичних структур тощо).

Головним стимулом до корупції є можливість отримання будь-якого економічного прибутку, пов'язаного з використанням владних повноважень, а головним стримуючим чинником — ризик викриття та притягенння до відповідальності, отже корупція є найбільшою перепоною до економічного зростання і розвитку, здатною поставити під загрозу будь-які перетворення у розвитку демократичної держави.

 

 

джерело:

 

Коли ви бачите, що торгівля ведеться не за згодою, а з примусу, коли для того, щоб виробляти, ви повинні отримувати дозвіл від тих людей, хто нічого не виробляє, коли гроші пливуть до ділків не за товари, а за переваги, коли ви бачите, що люди стають багатшими за хабар або по протекції, а не за роботу, і ваші закони захищають не вас від них, а їх - від вас, коли корупція приносить дохід, а чесність стає самопожертвою, знайте, що ваше суспільство приречене.  

                                                                                                  Айн Ренд Атлант розправив плечі

 

Корупція подібна проституції, тільки в останньому випадку жінки, які торгують своїм тілом, можуть знайти виправдання своїм вчинкам «приземленими» посиланнями на необхідність вижити й прогодувати дітей. Чиновники ж особливо «високого польоту», торгуючи своїм посадовим становищем або займаючись, м'яко кажучи, незаконною діяльністю, мають куди більш «піднесені» потреби у вигляді всіляких мерседесів і джипів, шикарних квартир і вілл, свого напівлегального бізнесу і нечуваних привілеїв. І хоча розмір чиновницького апетиту прямо пропорційний статусу в ієрархічній драбині влади, будь-який чиновник-корупціонер — вже точно державна повія.

                                                                                                  Коїчіро Мацуура Глава ЮНЕСКО